Jitka Stauder

Ahoj příznivcům mé tvorby a módní značky STAUDER. Nerada o sobě mluvím a jsem zastáncem hesla, že za mne mluví má práce, alespoň tedy okrajově. Móda mě provází od malička, první růžové šaty, které mi ušila má sestra, jsem si navrhla v 6 letech. Poté jsem stále kreslila tenkrát ještě naivní dětské obrázky panenek a princezen. Vystudovala jsem SŠUŘ - obor textilní výtvarník a VOŠ v Brně - scénický kostým. Již při studiu jsem navrhovala a realizovala vzorky sportovního stylu pro velkovýrobu. Létala do Londýna a San Tropez, kde jsem tvořila malé ucelené kolekce pro tamní klientelu a zároveň tím sbírala cenné zkušenosti. Díky mé praxi v NDM jsem zabrousila také do zákulisí muzikálu Romeo a Julie na ledě. Zde jsem si zkusila práci garderobieristky. Absolutorium na VOA jsem zakončila kostýmní výpravou pro hru Mach a Šebestová (pražská divadelní scéna). Po škole nastala realita a praxe v životě, která mi dala nejvíc. Cesta v módní branži není jednoduchá, místy je i trnitá, ale já nic lépe než-li tvořit - malovat - šít - oblékat a dělat lidi mým oděvem šťastné a spokojené neumím. Kde je víra, tam je cesta.

Vzdělání

Absolvovala jsem na VOŠ textilní v Brně se zaměřením na scénický kostým, jako 21. letá jsem vytvářela kolekce „Haute Couture“ do Londýna a Fashionshow v Saint Tropez.

Praxe

Cesta módního návrhářství mě také na čas zavála do Národního divadla moravskoslezského, kde jsem tvořila pod vedením Alexandra Babraje a pro pražskou divadelní scénu jsem vytvořila kostýmní výpravy pro hry “Mach a Šebestová“ a “Bakchantky“ v režii Jana Nebeského, dále pro divadlo v Hradci Králové (A.P.Čechov – Tři sestry).

Scénické kostýmy pro firmu „AUDI“ byly vytvořeny v rámci uvedení nového automobilu na trh v režii Jindřicha Šimka. Mé odborné zaměření se zúročilo v realizaci maskotů pro Vítkovice a Rádio Orion a hostesky firmy Vítkovice, Tchas ,Trumf a kostýmní výpravy k videoklipům Vladivojny la Chia a také třeba kapelu „Bandaband“. Pracovala jsem jako hlavní výtvarnice a návrhářka pro konfekční fy. Blackpudinng a Jaal fashion. Od té doby jsem navrhla a zrealizovala nespočet originálních a nadčasových modelů a doplňků /kabelky, boty/ pro své klientky a klienty.

Tvořím kolekce pro Vladivojnu la Chia, Petra Šišku a jeho kapelu „Legendy se vrací“, Markétu Konvičkovou, Elis (objev roku Český slavík Mattoni 2014) skupinu Kryštof a Café Industrial, pro zpěváka jazz-swingové kapely The JazzCake Radka Melšu, Heidi Janků, zpěvačku Sylvii Bee, multižánrové ekvilibristické taneční dvojici “Duo Sharing“, díky těmto zkušenostem a praxí jsem pracovala jako stylistka pro TV PRIMA na pořadu “Nahá jsi krásná“.

Má umělecká tvorba je obsáhlá a některé své modely dozdobuji ruční malbou a výšivkou. Učila jsem módní návrhářství na střední umělecké škole a věnuji se líčení, stylingu při focení politických, firemních a soukromých akcí převážně se známým ostravským fotografem Jiřím Zerzoněm.

Přehlídky uskutečněné

Vernisáže

fotogalerie

vladivojna

fotografie 0fotografie 1fotografie 2fotografie 3fotografie 4fotografie 5fotografie 6fotografie 7fotografie 8fotografie 9fotografie 10fotografie 11fotografie 12fotografie 13

zpět

reference

“Pumičku znám od miminka. Je v módě něco jako Rocky Balboa v boxu, dokonce mají stejné zuřící i láskyplné oči. Oba mohou tisíckrát padnout, ale vždycky se zvednou, aby nám to všem natřeli svou neutuchající energií, odhodláním a talentem. Pumiččina vášeň pro práci v módním byznysu je nevídaná a mám od ní několik nadčasových modelů, které jsou originální a dobrodružné.“

Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia
zpěvačka, malířka

“Stauder je úžasná a talentovaná baba, má pohádkovou představivost a nic pro ni není nemožné. Zvládne jak extravaganci, tak stylové oblečení do společnosti. Dlouho jsem hledala módní talent, který by mě svou originalitou zaujal. Tak jsem ráda, že jsem ho našla... Mimo jiné, je to super člověk, se kterým můžete projednat návrhy i u flašky vína. Vřele doporučuji.“

Elis Elis
zpěvačka

“Mám rád originalitu ležérnost vtip a duši toho v čem se mám objevit na pódiu. Je fakt že dobry kostým zvedá sebevědomí i kvalitu umělcova výkonu a právě proto rád spolupracuji se Stauder fashion!“

Petr Šiška Petr Šiška
muzikant, textař, producent

kontakty

Jitka Stauderová, DiS.

Prokopa Velikého 5
703 00 Ostrava - Vítkovice
IČ: 69222771

Mobil: +420 777 927 709
www.stauderfashion.cz
e-mail: jitka.stauder@centrum.cz